جهت سفارش انواع ظروف یکبار مصرف و خرید بطری پلاستیکی پت و جار و درب بطری تماس بگبرید.

خرید درب بطری پلاستیکی عمده در انواع مختلف - تک بطری

خانه » دسته‌بندی نشده » خرید درب بطری پلاستیکی عمده در انواع مختلف

خرید درب بطری پلاستیکی عمده در انواع مختلف

خرید درب بطری پلاستیکی عمده در انواع مختلف

درب بطری پلاستیکی و پت در سایزها و مدلهای مختلف به طور مثال درب فانوسی، فندکی، تاج خروسی، قارچی، اسپری برای پلمپ کردن بطری های پلاستیکی پت و شیشه ای به کار می رود.

انواع درب بطری

درب بطری پلاستیکی مدل و سایز های مختلفی دارد که برای پلمپ کردن بطری های پلاستیکی و ظرف های پلاستیکی به کار خواهد رفتد (منبع ) رب بطری پت پلاستیکی و درب بطری شیشه ای و انواع هر کدام را بررسی می کنیم.

1- درب بطری پت

درب بطری پلاستیکی و پت بر اساس سایز دهانه بطری پلاستیکی تولید می گردد و مدل های متنوعی را خواهد داشت،. درب بطری های پت طبق سایز دهانه بطری های پت با سایز دهانه ۱۸، ۲۸، ۴۵، ۶۰، ۵۰، ۷۰، ۹۰، ۱۲۰ در مدل های مختلف تولید خواهد شد.

انواع درب بطری پت پلاستیکی

 • درب بطری فانوسی
 • درب بطری فندکی
 • درب بطری قارچی
 • درب بطری چتری
 • درب بطری پت جار
 • درب بطری ادویه پاش
 • درب قیف دار پلمپ دار
 • درب تاج خروسی
 • درب فیلیپ تاپ
 • درب ساده
 • درب ژل آتش زا
 • درب بطری شیشه شور
 • درب اسپری
 • درب بطری مایع دستشویی

برای خرید درب بطری پلاستیکی و خرید بطری پلاستیکی می توانید با تک بطری تماس حاصل بفرمایید.

2- درب بطری شیشه ای

ظروف شیشه ای یکی از قدیمی ترین ظروف بسته بندی مواد غذایی به شمار می رود که ساخت آنها به هزاران سال قبل از میلادی می باشد.بطری های شیشه ای به چند حالت تولید می شوند:بطری های شفاف، بطری های رنگی شفاف و بطری های مات .

انواع جنس درب بطری های تولید شده در بازار عبارتند از:

 • درب فلزی یا آلومینیومی
 • درب استیل
 • درب پلاستیکی
 • درب چوب پنبه   
مدل هایی از درب بطری شیشه ای

بازیافت درب بطری

امروزه بطری‌های پلاستیکی کاربردهای گسترده‌ای در زندگی روزمره ما دارند؛ همچنین هزینه و انرژی بسیار زیادی صرف تولید این بطری‌ها می‌شود. از این رو، هرگز نباید بصورت زباله دور ریخته شوند.

ماشین‌آلات بازیافت پلاستیک آماده‌اند تا با این قطعات پلاستیکی، بطری‌های جدیدی تولید کنند. با این کار، هم هزینه‌های تولید گرانول را کاهش داده‌ایم و همچنین محیط‌زیست را از آلودگی‌های روز افزون نجات می‌دهیم.

در دنیا به این نتیجه رسیدند که درب بطری ها را جداسازی کنند چون نسبت به بطری ها جنس خالص و مرغوبی دارند و سبک و راحت و قابل حمل‌اند. از این‌ها پس از بازیافت، در صنایع برای ساخت لوازم اداری و حتی تجاری استفاده می‌شود.

درب بطری از جنس پی‌ای‌پلی‌اتیلن است و جنس درب های پلاستیکی با جنس بدنه بطری‌های پلاستیکی متفاوت است از اینرو دمای ذوب متفاوتی دارند و چون نمیتوان در یک دستگاه دو نقطه‌  ذوب پيش‌بينی كرد، لذا به طور جداگانه باید بازیافت شوند.

با توجه به صرف هزینه و وقت برای این امر، در مواردی مراکز مربوط از بازیافت کردن درب ها منصرف می‌شوند و عملاً در و لفافه از بین می‌رود و دور ریخته می‌شود.

از سوي ديگر، درب های بطری‌ها نقش بسیار زیادی در تخریب محیط‌زیست دارند، اين‌ها  کوچک‌اند و در طبیعت رها می‌شوند و چون تجزيه‌پذیر نیستند قرن‌ها در طبیعت می‌مانند.

در نتیجه باید درب های بطری به طور جداگانه جمع آوری شوند و برای بازیافت استفاده شوند.

تولید انواع درب بطری پت

درب بطری پلاستیکی پت با دستگاه تزریق درب بطری با بهترین کیفیت توسط شرکت های تولیدی در این زمینه تولید می شود، تک بطری، درب بطری های پت با قیمت ارزان و مناسب به مشتریان و خریداران خود تحویل می دهد.

معمول ترین روش ها برای تولید درب بطری های پلاستیکی روش تزریق و روش قالبگیری تحت فشار می باشند. در ادامه به تشریح آنها می پردازیم.

1- روش تزریق برای تولید درب بطری

خط تولید بطری پت علاوه بر دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم دارای دستگاه تزریق پلاستیک همه کاره برای تولید درب بطری و دستگاه بادکن پت می باشد.

برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک در واقع باید تولید کننده دستگاه مورد نظر خود را بشناسد و طبق نیاز خود انهارا انتخاب کند.

دستگاه تزریق برای تولید درب بطری

دقت به این موضوع به نفع خود شرکت می باشد چون محصولات تولیدی  را نسبت به بودجه  خود (برای خرید دستگاه)افزایش داده است.

قیمت دستگاه به چند علت وابست که می توان ابعاد دستگاه،کیفیت،کشور تولید کننده و…..نام برد.عموما قیمت این دستگاه چه خارجی وچه داخلی(قیمت دستگاه داخلی مقداری کم تر است) قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارند.

2- روش قالب گیری تحت فشار برای تولید درب بطری

تولید درب بطری های پلاستیکی و درب بطری پت به روش قالب فشاری چرخان، در حال حاضر یک تکنولوژی شناخته شده در سراسر جهان است.

قالب گیری تحت فشار برای تولید درب بطری

یکی از روش‌های قالب ‌گیری که در آن به‌طور کلی ابتدا مواد مورد نظر پیش گرم شده و سپس درون حفره قالب قرار داده می‌شوند. فک بالایی قالب همراه با فشار زیاد بسته می‌شود، این فشار مواد را مجبور می‌کند تا با همه سطح قالب در تماس باشند. همچنین ترکیب گرما و فشار همزمان کمک می‌کند تا مواد به آرامی سرد شده و کیفیت محصول خروجی بهتر باشد.

در این روش مواد پلاستیکی ترموست در درون قالبهای از پیش گرم شده قرار می‌‌گیرند و با بسته شدن قالب با فشار، مواد شکل درب بطری را به خود گرفته  پس از سرد شدن قالب باز می‌‌ شود.

بیش از 65 درصد درب بطری های نوشیدنی دنیا از طریق فشرده سازی تولید می‌‌ شود. هزینه های تولید پایین تر و کیفیت بهتر محصول از جمله مهمترین ویژگی های این روش تولید می‌‌ باشد.

بعد از تولید قطعه اولیه، چند عملیات باید بر روی آن صورت پذیرد تا قطعه به شکل نهایی درب بطری در بیاید.

این عملیات بسیار حساس است که باید بلافاصله پس از تولید درب انجام شود. نخستین مرحه از بین بردن لبه ی به وجود آمده ناشی از فرم دهی حرارتی درب ها می باشد که توسط دستگاه فولدینگ و مطابق شکل زیر صورت می گیرد.

بعد از مرحله ی بالا نوبت به رزوه کردن و خط اندازی برای باز و بسته شدن راحت و مطمئن باید بر روی قطعه صورت پذیرد. این عملیات به صورت زیر انجام می گیرد.

پس از این مراحل بر روی جداره ی خارجی درب بطری شیار زده می شود تا باز و بسته کردن آن امکان پذیر گردد.

همه ی مراحل توضیح داده شده با سرعت بالا و با کمترین هدررفت انرژی و مواد اولیه صورت می گیرد و بازدهی این روش به شدت بالا خواهد بود.

مزایای روش قالبگیری تحت فشار

از مزایای دیگر این روش و دستگاه آن در ادامه بیشتر خواهید خواند.(منبع)

کنترل کیفیت: کنترل کیفیت این محصولات فرایندی آسان و اتوماتیک است. یک چشم الکترونیکی می تواند بلافاصله پس از تشخیص هر قطعه معیوب، آن را بدون توقف در فرآیند تولید، کنار زده و به بیرون بیاندازد.

ذخیره انرژی: فرآیند تولید در دمای پایین اتفاق می افتد و در نتیجه به انرژی کمتری برای گرم کردن پلاستیک و نیز انرژی خنک کاری کمتری نیاز خواهد بود.

در این روش در مقایسه با سایر روش های تولید درب بطری، انرژی کل مصرف شده به حدود 50 درصد کاهش می یابد.

ظاهر زیباتر: بر روی محصولات هیچگونه برآمدگی ای ناشی از محل تزریق وجود ندارد که این باعث ظاهری زیباتر می شود.

3- مقایسه روش تزریق و روش قالبگیری تحت فشار برای تولید درب بطری

در شیوه ی تولید درب بطری به روش تزریق، به سیستم راهگاه گرم نیاز است، در سیستم جدید نیاز به سیستم خاصی نیست و تغییر شکل به محصول نهایی به سرعت صورت گرفته و هدررفت مواد اولیه کمتر است.

 تعویض قطعات دستگاه به راحتی صورت می پذیرد که این امر تعمیر و نگهداری دستگاه را آسانتر کرده و در صرفه جویی زمان موثر است.

نکاتی که در خرید درب و دستگیره بطری پت باید در نظر بگیریم

برای خرید درب و دستگیره بطری برخی موارد هست که باید هنگام خرید آن دقت داشته باشید، اگر این نکات در انتخاب رعایت شود باعث می شود تا کیفیت و ماندگاری محصولی که در بطری های پلاستیکی استفاده می شود بالا باشد،

و اما مواردی که باید در انتخاب و خرید درب و دستگیره بطری پلاستیکی به آن توجه کنیم را در ذیل آورده ایم:

 • وزن درب و دستگیره
 • استحکام آن که در حد قابل قبولی باشد
 • تولید با مواد درجه یک
 • تحمل وزن خوبی داشته باشد (این مورد برای دستگیره درب بسیارمهم است )

خرید درب بطری

انواع درب بطری پت پلاستیکی را با قیمت مناسب و ارزان از سایت تک بطری به صورت عمده  خریداری نمایید، جهت درب بطری پت و پلاستیکی ، مشاوره و سفارش با  ما تماس بگیرید.

خرید درب بطری تاج خروسی ، خرید درب بطری فانوسی ، خرید درب بطری قارچی

جهت دریافت قیمت درب بطری پلاستیکی پت با تک بطری تماس حاصل نمایید.

درباره تک بطری


تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه


×

پشتیبانی واتس آپ تک بطری

×