جهت سفارش انواع ظروف یکبار مصرف و خرید بطری پلاستیکی پت و جار و درب بطری تماس بگبرید.

خرید بطری پلاستیکی عمده - تک بطری

خانه » دسته‌بندی نشده » خرید بطری پلاستیکی عمده

خرید بطری پلاستیکی عمده

خرید بطری پلاستیکی عمده

در خرید بطری پلاستیکی مواردی را باید مورد توجه قرار دهید که در ادامه شرح میدهیم.بطری‌های پلاستیکی به طور کلی برای نگهداری مایعات مختلف مانند آب، روغن، نوشابه، شیر، شامپو، مواد دارویی از بطری های پلاستیکی استفاده می شود.

بطری پلاستیکی یک ظرف از جنس پلاستیک با دهانه باریک تر از بدنه خود می باشد که معمولا با یک دهانه پلاستیکی از جنس خود پوشانده می شوند.

انواع بطری در کشور در چند دسته بطری پلاستیکی، بطری شیشه ای و بطری فلزی تولید می شوند.در این مقاله توضیحات کلی درباره بطری های پلاستیکی و شیشه ای و انواع آن و نیز نحوه خرید بطری پلاستیکی و پت را شرح خواهیم داد.

انواع پلاستیک برای ساخت بطری‌های پلاستیکی

پلی ­اتیلن، پلی ­وینیل­ کلراید ، پلی­ پروپیلن ، پلی ­‌کربنات و پلی­ اتیلن­ ترفتالات (پت). بطری‌های پلاستیکی به روش‌های متفاوتی تولید می‌شوند.

پت در ساخت ظروف دارویی
پت در ساخت ظروف دارویی

1- پلی ­اتیلن متراکم و کم تراکم

دو نوع پلی اتیلن موجود است نوع متراکم آن و نوع دیگر آن که کم تراکم است که در ادامه مزایا و معایب هر کدام را بیان می کنیم.

پلی اتیلن متراکم

این ماده اقتصادی، مقاوم در برابر ضربه و رطوبت است.

مزایای پلی‌اتیلن متراکم :

 • با گسترهٔ وسیع از مواد مانند اسیدها و مواد قابل اشتعال می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • شفاف و قابل انعطاف است. اضافه کردن رنگ به پلی‌اتیلن متراکم آن را کدر می‌کند.
 • در دماهای زیر نقاط انجماد محافظت خوبی را مهیّا می‌کند

معایب پلی‌اتیلن متراکم:

 • از آن نمی‌توان برای پر کردن محصولاتی که دمایشان بالای ۷۱ درجه سانتی گراد هستند یا محصولاتی که نیازمند بسته‌بندی مکشی هستند، استفاده کرد.
 • با حلال‌ها سازگار نیست.(منبع)

پلی اتیلن کم‌تراکم

به پلی‌اتیلن متراکم شبیه است، انعطاف‌پذیرتر است و در کل مقاومت شیمیایی کمتری از پلی‌اتیلن متراکم دارد، اما شفاف‌تر است. پلی اتیلن کم‌تراکم

به صورت عمده در فرایندهای پرفشار مورد استفاده قرار می‌گیرد، و هزینه آن به صورت قابل توجهی از پلی اتیلن متراکم بیشتر است.

2- پلی وینیل کلراید PVC

به صورت طبیعی شفاف است، بسیار مقاوم دربرابر روغن و اکسیژن بسیار کمی را عبور می‌دهد. در برار اکثر گازها سد محکمی است، و همچنین مقاومت آن در برابر ضربهٔ افتادن بسیار خوب است.

بطری pvc

پی‌وی‌سی مقاوم دربرابر مواد شیمیایی است اما در مقابل بعضی حلال‌ها ضربه پذیر است. PVC در برابر حرارت بسیار ضعیف است و در ۷۱ درجه سانتیگراد ذوب می‌شود، به همین علت غیرقابل استفاده برای محصولات داغ است. به خاطر احتمال مضر بودن برای سلامتی، در سال‌های اخیر با عنوان مضر از آن یاد شده‌است.

3- پلی پروپیلن (PP)

به صورت عمده در تولید بانکه و ظرف مربا کاربرد دارد و ظرف سفتی را که رطوبت را عبور نمی‌دهد حاصل می‌کند.

بطری پلی پروپیلن (PP)

یکی از مزیت‌های بزرگ مقاومت پلی پروپیلن در دماهای بالا است (تا دمای ۱۰۴ درجه سانتیگراد) به همین علت از آن برای پر کردن مواد داغ استفاده می‌شود.

پلی پروپیلن گسترش یافته یا EPP حباب یا لایه‌ای از پلی پروپیلن است که دارای ویژگی فشاری خوبی است که ناشی از سختی و سفتی پایین آن است و به آن اجازه می‌دهد که بعد از اعمال فشار به حالت اولیه خود برگردد

4- پلی کربنات (PC)

پلی‌کربنات پلاستیک شفاف است و برای تولید بطری‌های آب و شیر از آن استفاده می‌شود.

5- پلی‌اتیلن ترفتالات (پت)

این روش را بارها شنیده اید. بطری‌های پلاستیکی نوشابه از جنس پلی‌اتیلن ترفتالات یا همان PET قبل از فرایند قالب‌گیری بادی خواص مطلوب PET مانند شفافیت، سبک بودن، استحکام بالا، خواص خزشی مطلوب، جذب پایین عطر و طعم، مقاومت شیمیایی بالا، و ظاهر زیبا، و دسترسی آسان‌تر و قیمت پایین، PET را به ماده انتخابی مناسب برای ساخت بطری‌های بسته‌بندی تبدیل کرده‌است.

بطری‌های رایج امروزی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند از جنس پلی اتیلن ترفتالات که به‌طور اختصاصی PET معرفی می‌شوند ساخته می‌شوند.یکی از مصارف پت در ساخت بطری دارویی پت است.

بطری‌های PET به‌طور عمومی ۱۴ درصد از بطری‌های پلاستیکی رایج را شامل می‌شوند.PET یک پلیمر است که از هیدروکربن‌های نفتی ساخته شده‌است که آن را از یک واکنش بین اسید ترفتالیک و اتیلن گلیکول به وجود می‌آورند.

تولید بطری از چهار پلاستیک اول توسط فرایند اکستروژن مذاب و باد کردن پلیمر در قالب انجام می‌شود و در واقع نیازی به تولید پریفرم نیست. اما PET در حالت مذاب استحکام لازم را ندارد.

برخی ظروف پت
برخی از ظروف ساخته شده با پت

مقایسه پت و پلی اتیلن

PEشفاف است اما کاملاً شفاف نیست و نهایت شفافیت آن به رنگ سفید، شیری، مومی رنگ است. این محصول با دست نرم می شود و لغزندگی دارد. به طور کلی PEچگالی کم نرم و شفافیت خوبی دارد. PEبا چگالی بالا سخت است.

در عین حال پت از شفافیت خوبی نسبت به PE برخوردار است.استحکام و قدرت  بهتر از پلی استایرن و پلی وینیل کلرید دارد، شکستن آن نیز آسان نیست.هر پلیمر دارای ساختار اساسی بسیار متفاوت و در نتیجه خصوصیات بدنه، حرارتی و شیمیایی مختلفی است.

اختلاف هزینه بین این دو نیز وجود دارد، بنابراین در هنگام انتخاب یک ماده، باید تعادل را نسبت به مواد محکم و سفت و سخت را در نظر داشته باشید.
در قالب گیری هر یک از این پلاستیک ها، خاصیت جریان مختلفی نیز وجود دارد، بنابراین می تواند بر هزینه تولید بسته بندی تأثیر بگذارد.خواص نوری نیز برای هر یک متفاوت خواهد بود.

PE عمدتا مات خواهد بود در حالی که پت روشن می باشد. بنابراین اگر مشتری نیاز به یک بسته شفاف داشته باشد ، باید به جایPEازپتاستفاده کند.واقعاً بین این دو ماده اختلاف کمی وجود دارد.

فرایند تولید بطری پلاستیکی پت

 فرایند تولید بطری PET شامل دو مرحله است.

 1. PET مانند یک لوله نازک و دراز ساخته می‌شود که به اصطلاح به آن پریفرم می‌گویند.
 2. پریفرم‌های تولید شده در دستگاه قرار گرفته و تحت فشار بالا و حرارت زیاد در قالب مخصوص به شکل بطری درآمده و فرایند تولید آن به اتمام می‌رسد.

پس از تولید بطری در دستگاه باید بلافاصله سرد شود که حالت ثایبتی از قالب را که در آن قرار گرفته است حفظ کند.روش های خنک کردن به دو بخش مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.

در روش مستقیم با استفاده از هوا یا کربن تحت فشار دی اکسید به طور مستقیم در قالب و پلاستیک دمیده می شود که پلاستیک بلافاصه سرد می شود و قابل بهره برداری می شود.

از آنجاییکه PET در حالت مذاب استحکام لازم را ندارد، مواد PET به قطعات لوله‌ای شکل توخالی که در واقع پیش شکل بطری محسوب می‌شود، تبدیل می‌شوند. این قطعات حاصل از فرایند تزریق، در دستگاه‌های بادکن شکل داده شده و با توجه به قالب بطری و وزن پریفرم در تولید انواع مختلف بطری به کار می‌رود.

مواد اولیه PET داخل سیلوی مواد، توسط لوله‌های مواد کش وارد گازگیر شده و به مدت حدود ۶ ساعت در دمای بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ گازگیری شده و به ماشین تزریق منتقل می‌شود. این مواد در طی فرایند تزریق ذوب شده و به داخل قالب تزریق می‌شوند، قطعات داخل قالب و توسط چیلر خنک کاری شده و قطعه شفاف از قالب خارج می‌گردد. این قطعات توسط نوار نقاله حمل و وارد کیسه‌های مخصوص شده و بسته‌بندی می‌گردد.

آزمایش دقیق بر روی بطری های PET

روند بازرسی آزمایش دقیق بر روی بطری های PET به عنوان آخرین مرحله در خط تولید قبل از بسته بندی انجام می شود ، اطمینان حاصل شود که آنها استانداردهای صنعت را دارند.

آزمایش می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تست مقاومت در برابر ضربه
 • تست فشار
 • تست نفوذ پذیری
 • بازرسی شفافیت

همچنین قبل از بسته بندی از نظر سازگاری در اندازه ، شکل و پایان محصول نهایی بررسی میشوند.

سنجش کیفیت بطری با وزن پریفرم بطری پلاستیکی

اگر می خواهید کیفیت بطری پلاستیکی را بسنجید بایستی به وزن پریفرم (پریفرم چیست؟) آن توجه کنید
که وزن آن سبک می باشد یا سنگین اگر وزن پریفرمی که به وسیله آن بطری تولید شده است، سبک بوده باشد وزن بطری هم سبک است و کیفیت آن پایین می باشد،
اما اگر وزن پریفرم سنگین در حد 27 گرم یا 30 گرم بوده باشد کیفیت بطری بالا می باشد و وزن بطری سنگین است.

خرید بطری پلاستیکی

بطری پلاستیکی در کشور در طرح و مدل های فراوان تولید می شود، همین دسته بندی مدل های بطری پلاستیکی باعث شده خیلی از افراد در خرید به مشکل برخورند.

برخی از مواردی که مشتریان خرید بطری پلاستیکی به دنبال آن هستند، انواع بطری 1.5 لیتری و 1 لیتری طرح فراز با وزن های 27 گرم و 22 گرم است که در تک بطری نیز به فروش می رسد.

نکاتی که در خرید بطری پلاستیکی توجه کنیم

برای خرید بطری پلاستیکی ابتدا باید مشخص کنید که چه حجمی از محصول مورد نظر را بسته بندی می کنید، بعد از آن طبق حجم های بطری پلاستیکی که در کشور تولید می شود بطری مدنظر خود را انتخاب می کنید.

هم چنین در خرید بطری پلاستیکی باید به اندازه دهانه بطری و حجم آن دقت شود.

رنگ بطری پلاستیکی که می تواند شفاف و یا رنگی باشد.

بطری پلاستیکی مورد نظر شما در چه کاری استفاده میشود. به طور مثال در بسته بندی مواد غذایی مانند خیارشور، آب میوه، سرکه و … و یا در بسته بندی داروها که حساسیت بیشتری دارد.

در مقاله ویژگی های انواع بطری دارویی توضیحاتی برای خصوصیاتی که در خرید بطری های دارویی باید مورد توجه قرار گیرد شرح داده ایم.

اندازه های مختلف بطری پلاستیکی در خرید بطری پلاستیکی

یکی از مواردی که در خرید بطری پلاستیکی به آن اشاره کردیم توجه به دهانه بطری است که در ادامه انواع دهانه بطری ها را آورده ایم.بطری های پلاستیکی طبق اندازه دهانه آنها در سایز های مختلف وجود دارند (اندازه ها بر حسب میلی متر می باشد):

 • بطری دهانه 18
 • بطری دهانه 20
 • بطری دهانه 24
 • بطری دهانه 28
 • بطری دهانه 32
 • بطری دهانه 38
 • بطری دهانه 45

بطری پلاستیکی دهانه 18 شامل (میل یل سی سی):

 • بطری یا پت 10 سی سی
 • بطری 20 میل
 • بطری 30 میل
 • بطری 40 میل
 • بطری 50 میل
 • بطری 60 میل
 • بطری 100 میل
 • بطری 120 میل

بطری پلاستیکی یا پت دهانه 20 شامل(میل یل سی سی):

بطری پلاستیکی یا پت دهانه 28 شامل (میل یل سی سی):

بطری یا پت دهانه 45 شامل:

 • بطری 4 لیتری

بطری نیم لیتری کتابی

بطری پت نیم لیتری کتابی در مدل های ساده و طرح دار تولید می شود و وزن خالص این بطری پلاستیکی 26 گرم می باشد که با پریفرم با شفافیت عالی تولید و برای بسته بندی انواع نوشیدنی های مختلف به بازار عرضه می شود.

انواع بطری ۱ لیتری پت

 • بطری ۱ لیتری دسته دار
 • بطری ۱ لیتری رینگی چهارگوش
 • بطری ۱ لیتری الماس
 • بطری ۱ لیتری گرد فراز
 • بطری ۱ لیتری مایع ظرفشویی

بازار فروش بطری پلاستیکی

تک بطری در واقع بازار فروش بطری پلاستیکی در انواع مختلف است.در صورت تمایل برای دیدن محصولات بطری موجود به لینک فروشگاه بطری مراجعه نمایید.

با توجه به توضیحات بالا متوجه شدید که برای بسته بندی شیک باید بطری های با طرح روز را انتخاب کنید.برای دریافت قیمت بطری پلاستیکی با ما تماس بگیرید.

خرید بطری پلاستیکی

شماره واتس آپ:09192869212 (نامور)


تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه


×

پشتیبانی واتس آپ تک بطری

×