جهت سفارش انواع ظروف یکبار مصرف و خرید بطری پلاستیکی پت و جار و درب بطری تماس بگبرید.

ویژگی های انواع بطری دارویی - تک بطری

خانه » دسته‌بندی نشده » ویژگی های انواع بطری دارویی

ویژگی های انواع بطری دارویی

ویژگی های انواع بطری دارویی

انواع بطری دارویی با توجه به اهمیت آن از لحاظ پزشکی و دارویی، نیاز به دقت بیشتری در انتخاب دارد. این نوع از بطری ها در جنس های مختلفی نظیر پلاستیک پت و شیشه تولید می شوند.

هر کدام موارد مصرف خاصی داشته و برای انواع خاصی از دارو به کار برده می شوند.در ادامه به بررسی انواع بطری های دارویی، کاربردها و مزایای آنها می پردازیم.

بطری های دارویی شیشه ای

یکی از انواع بطری دارویی، بطری های دارویی شیشه ای است. بطری های شیشه ای دارویی اندازه های متنوعی داشته و کاربرد آنها بیشتر در شربت ها و داروهای نوشیدنی می باشد.

بطری های شیشه ای دارویی
بطری های دارویی شیشه ای

این بطریها در اندازه هایی استاندارد تولید می شود. علاوه بر تفاوت در حجم مورد نظر برای بطری، اندازه دهانه آنها نیز با یکدیگر متفاوت است.

درب بطری های دارویی شیشه ای

از دیگر مشخصات انواع بطری شیشه ای می توان به نوع درب آنها اشاره کرد.

البته این مسئله در ظروف دارویی بسیار مهم است که به طور کامل بسته شده و منفذی برای عبور هوا در آنها وجود نداشته باشد. چرا که این مسئله ممکن است باعث خرابی دارو شده و عواقب جبران ناپذیری برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

  • دربهایی فلزی که از ورقه های نازک ساخته شده اند.
  • دربهای پلاستیکی که به طور محکمی بر روی آنها بسته می شود.
  • برخی از شیشه های دارویی هستند که دربهای آنها دارای قطره چکان می باشد. از این بطریها معمولاً برای بسته بندی و فروش داروی مورد نیاز کودکان استفاده می شود.

رنگ بطری های دارویی شیشه ای

بطری های دارویی شیشه ای قهوه ای

شیشه دارویی غالباً در رنگ قهوه ای تولید می شود. البته نوع بی رنگ و شفاف آن نیز به صورت معدود یافته می شود.

یکی از انواع بطری هایی شیشه ای، بطری شیشه ای دارویی تیره است که دارای انواع و اقسام مختلفی می باشد و برای ارائه در آزمایشگاه ها، دارو خانه ها و نیز در صنعت دارویی برای عرقیات گیاهی، انواع روغن ها، انواع شوینده ها و غیره وجود دارند که هر کدام بسته به نوع خود دارای کاربردی جداگانه می باشند(منبع)

بطری دارویی پت پلاستیکی

یکی دیگر از انواع بطری های پلاستیکی دارویی، بطری های دارویی پلاستیکی هستند. ظروف دارویی پت از موادی با کیفیت ساخته شده اند.

پت پلاستیکی با دوام است و از محافظت خوبی در برابر ضربه و همچنین نفوذپذیری در برابر ضربه برخوردار است.

وزن این ظروف بسیار سبک است و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند. یک نمونه بطری پت کوچک را می توانید مشاهده نمایید.

کاربرد بطری های دارویی پت

این بطری ها برای طیف وسیعی از محصولات، از جمله داروهایی مانند شربت سرفه و پاراستامول های شیرخوار ایده آل هستند.

همچنین می توانید محصولات دیگری مانند مخلوط آروماتراپی ، لوسیون بدن ، خوشبو کننده های پارچه و موارد دیگر را نیز ذخیره کنید.

مزایای بطری های دارویی پت

یکی از مزیت های اصلی استفاده از ظروف دارویی پت این است که این ظروف دارویی پت از وزن کمی برخوردار هستند و طبیعتاً هزینه حمل و نقل آنها نسبت به برند رقبا بسیار کاهش می یابد.

علاوه بر این ظروف دارویی پت قابل بازیافت هستند و تا حد خیلی زیادی از آلودگی محیط زیست و حتی هزینه های شرکت با استفاده از این محصولات کاسته خواهد شد.

قوطی های دارویی پت

این ظروف از جنس  پت PET در طرح های متنوع از نظر دهانه ، نوع کپ ، شکل ظاهری و رنگ عرضه می شوند که امکان تولید از حجم  30 سی سی تا 350 سی سی  وجود دارد .

سایز قوطی دارویی پت

این ظروف به دلیل مقاومت مکانیکی بالا ، زیبایی ظاهری و مقاومت خوب در مقابل گازها به تازگی اقبال زیادی را از سوی تولید کنندگان دارو در جهان به سوی خود جلب نموده است.

رنگ های ظروف دارویی پت

رنگ های دیگر ظروف دارویی پت، شفاف و کهربایی هستند. ظروف دارویی پت کهربایی قادر به فیلتر کردن اشعه UV مضر هستند. بنابراین از محصولات حساس به نور محافظت می کنند.

 ظروف دارویی پت پلاستیکی شفاف، مناسب برای انواع محصولات زیبایی، بهداشتی و دارویی مانند بطری لوسیون است.

رنگ های ظروف دارویی پت

انواع درپوش ظروف دارویی پت

انواع درپوش مختلف برای خرید عبارتند از درب های چایلدپروف، درب زیپ دار (درب واشردار)، قوطی با درب فشاری، درب پیچی استاندارد، درب های پمپی مخصوص انواع لوسیون و غیره.

درب های زیپ دار و واشردار امنیت خوبی برای محصولات ایجاد می کند که افرادی که دانشی در مورد محتویات بطری ندارند از آن استفاده نکنند.

برخی از اشکال بطری پت دارویی

  • بطری پت کتابی
  • بطری پت گرد
بطری پت کتابی
بطری پت کتابی

خرید انواع بطری دارویی

برای خرید بطری داروییابتدا باید مشخص کنید که چه حجمی از محصول مورد نظر را بسته بندی می کنید، بعد از آن طبق حجم های بطری های دارویی استاندارد بطری مدنظر خود را انتخاب کنید.

جهت خرید انواع بطری دارویی در سایز ها و رنگ های مختلف با تک بطری تماس بگیرید

بطری دارویی 200 سی سی

خرید بطری دارویی


تعداد دیدگاه ها برای این مطلب: 0 دیدگاه


×

پشتیبانی واتس آپ تک بطری

×